Skip to content

Co vědět před

první lekcí

Rozhodli jste se vyzkoušet AntiGravity® a nevíte jak se připravit a co vás čeká?

image00003
image00040

Chystáte se na

první lekci?

Chtěli bychom abyste se u nás cítili co nejlépe a tak jsme pro vás připravili několik informací, které by vám na první lekci mohli pomoci.

 • Určitě je potřeba lekci rezervovat v rezervačním systému, kde si také vyberete čas, který vám bude nejvíce vyhovovat. Nováčci by opravdu měli vybírat z lekcí určených jim. Lekce jsou přizpůsobeny začátečnickému tempu.
 • Na lekci si vezměte pohodlné oblečení, doporučujeme spíše uplejší oděv. Do hammocků se různě zavěšujeme, opíráme apod. a mnohdy ho umisťujeme do oblasti podpaží, vezměte si raději triko s rukávem než tílko, aby pro vás tyto cviky nebyly zbytečně nepříjemné. Prosíme, zkontrolujte si, že vaše oblečení nemá žádné zipy či jiné aplikace, které by mohly hammock poškodit. Také doporučujeme sundat veškeré ostré šperky. Představte si, že si oblékáte silonky, také si dáváte pozor, ať si nehty neuděláte očko. Buďte ohleduplní i k našim hammockům.  Cvičit můžete s ponožkami, pak můžeme doporučit protiskluzové. Jste-li přihlášeni na lekci „na probuzení nebo lekce zdravá záda, je vhodnější vzít si teplejší ponožky a třeba triko s dlouhým rukávem nebo mikinu.
 • Při vstupu do studia nahlásíte své jméno a lekci zaplatíte (bereme jen hotovost!) ve studiu je k dispozici voda nebo teplý čaj, který vám lekci hezky zpříjemní.
 • Ve studiu si vyberete hammock na místě, který se vám nejvíce líbí. Nováčkům doporučujeme vybrat místo nejblíže k lektorovi. Lektor má svůj hammock ve předu u zrcadla, aby na všechny cvičící viděl. Pod hammock si můžete dát jógovou podložku, obzvláště v zimním období. ( a ano opravdu hammock vás opravdu unese, zkoušeli to s malým, 500 kg těžkým sloníkem a hammock vydržel.)

 

 • Lektor se většinou na začátku lekce ptá, kdo je poprvé. Všechny cviky jsou detailně popsány a předvedeny a nováčkům lektor asistuje zvlášť, pomáhá docílit dané pozice a poskytuje cenné rady jak cvik zvládnout, tak aby byl opravdu proveden správně, abyste si neublížili a cvičení vám opravdu pomáhalo.
  V rámci každé lekce dochází alespoň jednou na tzv. inverzi – vyvěšení v hammocku hlavou dolů. Určitě nevypadnete, lektorka vám pomůže a vše zopakuje ještě jen pro vás. Vyvěšení hlavou dolů může být v první chvíli nepříjemné, kdo z nás visí každý den hlavou dolů? Ucítíte zvýšený tlak v hlavě, možná budete mít chvilku pocit jako na kolotoči, protože jste se zrovna překlopili. Po pár inverzích tohle všechno přejde a už si ani nevzpomenete, že něco bylo nepříjemné. Napoprvé jste hlavou dolů jen chvilinku, abyste především věděli co a jak, na dalších lekcích se intervaly prodlužují. Pokud se na inverzi cítit nebudete, nikdo vás nutit nebude. S tím i souvisí doporučení zvážit, co a jak dlouho před cvičením budete konzumovat. Máte-li citlivější žaludek, doporučujeme spíše něco lehčího než přijít nalačno.
 • Cvičíme tak 50 minut z toho 10 minut závěrečné relaxace. Relaxace probíhá v hammocku za doprovodu relaxační hudby. Součástí relaxace je i krátká masáž, kterou provádí lektorka přes hammock.
 • Po lekci doporučujeme dostatečně pít a dobře se najíst.
 • První lekce mohou být nepříjemné, protože hammock tlačí na místa, kde nejste zvyklí. Vaše tělo si na něj během 3-4 lekcí zvykne.
 • Pro zvládnutí lekce není nutné mít fyzičku sportovce a ani neočekáváme ohebnost gymnastky. Cviky jsou jednoduché a zvládne je každý. A pokud je i tak něco nad vaše možnosti? Nic se neděje, cvičíte, tak jak vás tělo pustí.
 • Kdy na lekci nechodit? Když jste nemocní.
 • Kontraindikace: těhotenství, šedý zákal (glaukom), nedávný chirurgický zákrok, srdeční arytmie, velmi nízký nebo vysoký krevní tlak, kinetóza, osteoporóza, nedávné poranení hlavy, omdlévání, vyšší stupeň artrózy, zánět čelních dutin, ucpaný nos, vyklenutá nebo vysunutá meziobratlové ploténka, mozková příhoda, roztroušená skleróza, botox (s časovým odstupem méně než 6 hodin).

 

 

Kdo vás bude učit?

Náš tým

Při lekcích se na vás bude těšit Andrea a Kamila.

image00008

Andrea

Andrea je majitelkou Studia AnYo a certifikovanou lektorkou AntiGravity a instruktorkou jógy pro dospělé. Po vystudování Taneční konzervatoře v Praze odletěla do New Yorku za dalším studiem. V New Yorku získávala zkušenosti a pracovní taneční příležitosti. Za velkou louží objevila výjimečnou Antigravity jógu, která jí změnila život a taky jí hodně pomohla na regeneraci přetížených svalů. Po návratu zpátky do Čech se nikde nesetkala se stejným typem jógy, tak se rozhodla předávat své zkušenosti dál a otevřela své vlastCo je ní studio. Její lekce jsou zaměřené na dobře proveditelný pohyb, vše podrobně a s láskou vysvětlí. Pohyb je její vášeň. Andrea se zaměřuje na individuální přístup každého klienta a její největší uspokojení je, když jsou uspokojení klienti. Vyučuje lekce jógy a tance pro dospělé a děti.

IMG 0992

Kamila

Kamila je certifikovanou lektorkou AntiGravity a instruktorkou jógy pro dospělé i děti. Jako lektorka se také věnuje kojeneckým masážím (IAIM) a masážím pro děti (MISP) a specializuje se na dotekovou a pohybovou terapii v hammocku. Vystudovala učitelství se speciální pedagogikou a několik let učila slabozraké a nevidomé žáky, kteří pro ni byli velikou inspirací v zaměření se na vnímání a naslouchání vlastního těla. Pomohli jí uvědomit si zásadní význam láskyplného doteku pro lidskou existenci, což se v rámci jejích terapií a lekcí snaží šířit dále. Během cvičení proto ponechá prostřednictvím dotekové terapie prostor pro uvědomění vlastního těla a naladění se na svůj jedinečný rytmus.

Kontaktujte nás

Spojte se s námi

a my rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Kontaktní informace

Máchova 1122,
120 00
Praha - Vinohrady

image00020