Skip to content

Před

první lekcí

Chtěly bychom abyste se u nás cítili co nejlépe a tak jsme pro vás připravily několik informací, které by vám na první lekci mohli pomoci. 

image00040

Chystáte se na

první lekci?

Vy, kteří se chystáte poprvé na lekci fly jógy doporučujeme, abyste si vybírali z lekcí určených pro začátečníky. Lekce jsou přizpůsobeny tomuto tempu.
Na lekci si vezměte pohodlné oblečení (legíny a tričko s dlouhým rukávem).

PROSÍME, ZKONTROLUJTE SI PROSÍM, ŽE VAŠE OBLEČENÍ NEMÁ ŽÁDNÉ ZIPY ČI JINÉ APLIKACE, KTERÉ BY MOHLY HAMMOCK POŠKODIT.

Také doporučujeme sundat veškeré ostré šperky.
Cvičit můžete s klasickými nebo protiskluzovými ponožkami.
  • Při vstupu do studia nahlásíte své jméno a v případě, že lekci nemáte zaplacenou je možné uhradit na místě (PŘIJÍMÁME POUZE HOTOVOST).
  • Ve studiu je vždy k dispozici voda nebo teplý čaj, který vám lekci zpříjemní.
  • V rámci každé lekce dochází alespoň jednou na tzv. inverzi – vyvěšení v hammocku hlavou dolů. Nebojte se nevypadnete, lektorka vám pomůže a vše pro vás zopakuje. Vyvěšení hlavou dolů může být zpočátku nepříjemné. Ucítíte zvýšený tlak v hlavě, možná budete mít chvilku pocit jako na kolotoči, protože jste se zrovna překlopili. Po pár inverzích všechno pomine a vy si ani nevzpomenete, že něco bylo nepříjemné. Napoprvé jste hlavou dolů jen chvíli, abyste především věděli co a jak, na dalších lekcích se intervaly prodlužují. Pokud se na inverzi cítit nebudete, nikdo vás nutit nebude. S tím i souvisí doporučení zvážit, co a jak dlouho před cvičením budete konzumovat. Máte-li citlivější žaludek, doporučujeme spíše něco lehčího než přijít nalačno.
  • Cvičíme 50 minut a posledních 10 minut je závěrečné relaxace. 
  • Po lekci doporučujeme dostatečně pít a dobře se najíst.
  • První lekce mohou být nepříjemné, protože hammock tlačí na místa, kde nejste zvyklí. Vaše tělo si na něj během 3-4 lekcí zvykne.
  • Všechny cviky jsou jednoduché a zvládne je každý. Pokud i přesto máte obavy, nic se neděje, cvičíte pouze tak, jak vás tělo pustí.
  • Kontraindikace: těhotenství, šedý zákal (glaukom), nedávný chirurgický zákrok, srdeční arytmie, velmi nízký nebo vysoký krevní tlak, kinetóza, osteoporóza, nedávné poranění hlavy, omdlévání, vyšší stupeň artrózy, nachlazení, zánět čelních dutin, ucpaný nos, vyklenutá nebo vysunutá meziobratlová ploténka, mozková příhoda, roztroušená skleróza, botox (s časovým odstupem méně než 6 hodin).

Otevřená lekce pro dospělé se koná:
STŘEDA v 10:00 – 11:00